IMAGE
5 قانون همیشگی سئو
در سال های اخیر حتما صحبت هایی در مورد تغییرات الگوریتم های موتورهای جستجو و این که چگونه مسئولیت های بهینه سازی به خاطر تغییرات الگوریتم ها تغییر یافته اند شنیده اید. به بیان دیگر مردم در حال پرسش هستند که چه نکاتی بهینه سازی اصولی را تعریف میکند و چه نکاتی مهم هستند. برای... ادامه مطلب...
IMAGE
افزایش فروش اینترنتی
فروش اینترنتی خود را چگونه در ایران افزایش دهیم ؟ به دلیل اینکه مقالات زیادی در این باره در اینترنت موجود بود که اکثرا ترجمه شده بودند و مربوط به کشورهای خارجی شده و برای بازار اینترنتی ایران مناسب نبودند . تصمیم گرفتیم مقاله ای در مورد افزایش فروش اینترنتی در ایران بنویسیم . ادامه مطلب...

افزایش فروش اینترنتی

فروش اینترنتی خود را چگونه در ایران افزایش دهیم ؟

به دلیل اینکه مقالات زیادی در این باره در اینترنت موجود بود که اکثرا ترجمه شده بودند و مربوط به کشورهای خارجی شده و برای بازار اینترنتی ایران مناسب نبودند . تصمیم گرفتیم مقاله ای در مورد افزایش فروش اینترنتی در ایران بنویسیم .

 

داشتن یک وب سایت مناسب

خوب اینجا یک سوال پیش می آید که یک وب سایت مناسب برای کسب و کار آنلاین ما چه وبسایتی است ؟

پس به نکات زیر توجه کنید

الف : وب سایت شما باید از طراحی جذابی برخوردار باشد در عین حال خسته کننده نباشد . خوب این به چه معنی است ؟ مثلا یک وب سایت با زمینه ی مشکی تقریبا جذاب است اما یک سایت کاملا سیاه برای کاربر بسیار خسته کننده است . سعی کنید اگر هم می خواهید از مشکی استفاده کنید آن را در تمام سایت به کار نگیرید و در بعضی قسمتها از رنگ مشکی استفاده کنید و همچنین توجه داشته باشید حتی الامکان از زمینه تیره برای مطالب خود استفاده نکنید .

ب : سرعت لود سریع : شاید این مساله در کشورهای دیگر خیلی اهمیت نداشته باشد . اما در ایران با توجه به پایین بودن سرعت اینترنت بسیار اهمیت دارد . اگر وب سایت شما سریع باز نشود شما در این بازار رقابت شکست خواهید خورد . پس سعی کنید از عناصر گرافیکی و متحرک در سایت خود کمتر استفاده کنید . تصاویر سایت خود را حتما با نرم افزارهای کم حجم کننده , کم حجم کنید . سعی کنید هاست خوب با ترافیک مناسب تهیه کنید . تا سایتتان سریع لود شود .

ج : بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو : وب سایت شما حتما باید بهینه باشد . بهینه سازی یا سئو به چه معناست ؟ سئو یعنی بهینه بودن سایت شما برای موتورهای جستجو نظیر گوگل .

امروزه گوگل سهم عظیمی در بازار اینترنت دارد و بالای 80 درصد کاربران از طریق گوگل به وب سایت شما هدایت می شوند و طبق آمار بیش از 70 درصد از بازدیدکنندگان صفحه ی دوم نتایج گوگل را نمی بینند . پس اگر شما در سرچ نام محصول خود در صفحه ی دوم باشید از این بازار سهمی نخواهید داشت.

پس می بایست وب سایت خود را بهینه کنید . بهینه سازی خود نیازمند چندین مقاله و کتاب است که در اینجا بحث آن نمی گنجد.

امروزه سئو به خودی خود تبدیل به یک علم شده است . ما پیشنهاد می دهیم در این زمینه بیشتر مطالعه نمایید و به سایر منابع موجود مراجعه کنید .

د : سادگی محیط کاربری : سفارش و فعالیت در وب سایت شما برای کاربرانتان باید بسیار راحت و آسان باشد . از عضویت های پیچیده , فرم های سفارش طولانی و هر چیزی که کاربر را خسته کند بپرهیزید . سعی کنید فرم سفارش حتی الامکان در سایت شما ساده باشد و یک کاربر با ساده ترین شکل بتواند سفارش خود را ارسال کند .

ه : منظم و قابل دسترس بودن : وب سایت شما باید دارای منوهای بسیار مناسب باشد . یک کاربر باید بتواند از هر صفحه ی سایت شما به سادگی به صفحات دیگر برود . بخش های مختلف سایت شما به آسانی قابل دسترس باشد . خودتان را جای کاربر بگذارید ببینید به تمام قسمتهای سایت به سادگی می توانید دسترسی پیدا کنید و همه ی قسمت ها به آسانی قابل مشاهده هستند .

یادتان باشد کاربر نباید به مدت طولانی و بطور خسته کننده در وب سایت شما دنبال چیزی بگردد این کار کاربران را آزار می دهد .

سعی کنید تا می توانید همه چیز را برای کاربر آسان کنید .

  اعتماد سازی

متاسفانه در حال حاضر در کشور ما قوانین تجارت الکترونیک به صورت اجرایی وجود ندارند . همچنین سطح اطلاعات مردم از اینترنت و خرید و فروش در این محیط بسیار کم است . به همین دلیل مشتریان به سختی به فروشندگان در اینترنت اعتماد می کنند . حال ما با این مشکلات و موانع چطور می توانیم اعتماد مشتریان را جلب کنیم ؟ به همین دلیل ما بر اساس تجربیات خود مواردی را ذکر می کنیم

الف : قرار دادن اطلاعات ارتباطی خود در وب سایت : حتما سعی کنید شماره های تماس خود را در وب سایت آن هم در معرض دید قرار دهید . سعی کنید از شماره های ثابت و معتبر استفاده کنید تا کمی خیال کاربر راحت تر شود .

حتی الامکان سعی کنید آدرس محل کار خود را در سایت قرار دهید این هم قوت قلبی برای مشتریان در زمینه اعتماد به شما می باشد

ب : پاسخگویی همیشگی : سعی کنید همیشه و به سرعت ایمیل ها را پاسخ دهید . تلفن شما باید همیشه در دسترس باشد . و اگر مدت زمانی قادر به پاسخگویی نیستید در سایتتان زمان پاسخگویی را مشخص کنید و واقعا در آن زمان پاسخگو باشید . اگر پس از سفارش بازهم شما به سرعت پاسخگوی مشتریان باشید آنها آسوده خاطر می شوند و به شما اعتماد می کنند .

ج : استفاده از پرداخت آنلاین : قرار دادن یک سیستم پرداخت آنلاین در سایت شما موجب اعتماد کاربران به شما می شود . سعی کنید این سیستم را حتی الامکان در سایت خود قرار دهید .

اگر می توانید از درگاه پرداخت امن بانک پاسارگاد استفاده کنید . این درگاه با توجه به تضمینی که به خریداران می دهد خیال آنها را راحت می کند . سعی کنید کمی در مورد این درگاه در سایت خود برای کاربران توضیح دهید و این درگاه را نیز در سایت خود قرار دهید . آدرس این درگاه  www.paypaad.ir می باشد . البته این نکته جنبه ی تبلیغی ندارد و اگر درگاه پرداخت امن دیگری نیز وجود داشت می توانید از آن استفاده نمایید . مهم این است که هر چه بیشتر خیال مشتریان شما آسوده تر باشد و بیشتر به شما اعتماد کنند .

د : استفاده از مراکز واسط پستی : اگر شما دارای یک محصول فیزیکی هستید برای اطمینان بیشتر می توانید از این مراکز استفاده کنید . این مراکز به این شیوه عمل می کنند که با اداره ی پست قرار داد دارند و محصولات شما را از طریق پست به دست مشتری می رسانند و وجه را همان زمان پس از تحویل کالا مامور پست از مشتری دریافت می کند و  به مرکز واسط می دهد و مرکز واسط نیز این پول را به حساب شما واریز می کند . ممکن است کمی این پروسه زمان بر باشد اما با این روش مشتریان شما با خیال راحت از شما خرید می کنند و پس از دریافت محصول خود وجه را پرداخت می کنند . این روش برای اعتماد سازی بسیار مناسب می باشد .

مراکز زیادی در این زمینه وجو دارند که با جستجو در گوگل می توانید مناسب ترین گزینه را برای کار خود انتخاب نمایید

  بازاریابی و تبلیغات

 پس از اینکه شما صاحب یک وب سایت حرفه ای و مناسب برای شروع فعالیت و تجارت در اینترنت شدید همچنین روشهای جلب اعتماد مشتریان را در سایت پیاده سازی کردید . نوبت به تبلیغات و بازاریابی می رسد .

برای تبلیغات روشهای بسیاری وجود دارد .

از جمله گوگل ادوردز

ایمیل مارکتینگ

تبلیغ در ساتهای پر بازدید

تبلیغات لوکال و سنتی

تبلیغ در سایتهای آگهی

و ...

  جمع کردن اطلاعات مشتریان

پس از آماده کردن بستر سایت و تبلیغات یقینا مشتریانی به سمت شما خواهند آمد سعی کنید اطلاعات آنها را ذخیره کنید و آنها را همچنان مشتری خودتان نگه دارید . آنها گنجینه های شما هستند.

  پشتیبانی 

سعی کنید همیشه مشتریان خود را پشتیبانی کنید تا از شما رضایت داشته باشند .